CAM BASAMAKLI MERDİVEN MODELLERİ

Gelişen mimari tasarımlar farklı tasarımların yaşamımıza girmesine neden oluyor. Son yıllarda mermer veya beton basamaklı merdivenler yerine tercih edilen cam basamaklı merdivenler parlak yapısı ile yaşam alanlarına göz alıcı bir etki katmaktadır.

Cam basamaklı merdivenler şık ortamlarda önemli bir tamamlayıcı etki olarak dikkat çeker. Plazalarda, lüks konutlarda, işyerlerinde, kültür merkezlerinde, showroom mimarilerinde sıklıkla gördüğümüz cam basamaklı merdiven modelleri farklı yapı elemanları ile bir araya geldiğinde oldukça şık görünen mimari tasarımların oluşmasını sağlıyor.

Cam malzemenin kırılgan yapısı nedeniyle cam merdivenlerin kırılganlığı veya dayanıklılığı sorusu akıllara gelebilir. Oysa tamamen temperli camdan üretilen cam basamaklar son derece sağlamdır. Cam basamaklı merdivenlerde kullanılan camlar kırılma, çizilme ve çatlamaya karşı dayanım testlerinden geçmiştir.

Işığı geçiren yapısı itibari ile cam basamaklı merdivenler bulundukları ortamlarda göze batmaz ve ışık akışını kesmez. Özellikle alanı dar ortamlarda merdivenin alanı doldurması veya göze batması söz konusu ise cam basamaklı merdiven tasarımlarımızı öneriyoruz. Çeşitli elektriksel aparatlarla merdiven zenginleştirilebilir ve alana değer katan bir objeye dönüştürülebilir.

Yapının kullanım amacına göre merdiven korkulukları da cam tasarımlarla bütünlenebilir. Cam basamaklar kolay temizlenir, kaymaz ve dayanıklıdır. Projeleriniz için ihtiyaç duyduğunuz cam basamaklı merdiven projesi, cam merdiven tasarımları içi bize ulaşın.HEMEN ARA